Tag : политички цели

Вести Македонија

Еуромакс: Проектот за рудник Иловица-Штука да не се злоупотребува за политички поени

Слободен печат
Компанијата „Еуромакс Ресорсис” бара од политичките партии учесници во предизборната кампања за предвремените парламентарни избори да не се користи и злоупотребува проектот за рудникот Иловица-Штула...
Вести Македонија

По детскиот војнички поздрав, Хелсиншки бара казна за училиште во Гостивар

Слободен печат
Хелсиншкиот комитет остро го осудува злоупотребувањето на учениците од гостиварското основно училиште „Мустафа Кемал Ататурк“ за политички цели. Вчера на „Фејсбук“ профилот на училиштето беше...