Tag : полинати

Вести Македонија

Денеска се регистрирани 1347 нови случаи на коронавирус и 17 починати лица

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.096 тестирања, а регистрирани се 1347 нови случаи...
Вести Регион

Косово: Нови три жртви, 292 заразени и 556 излекувани од ковид-19 последните 24 часа

Слободен печат
Во Косово во минатото деноноќие се регистрирани нови три смртни случаи како последица на заразата од ковид-19, откако претходниот ден по подолго време имаше двоцифрена бројка,...