24 C
Скопје

Tag : полициски реформи

Вести Свет

Гардијан: Макрон најави консултации за полициските реформи

И.И.
Францускиот претседател Емануел Макрон најави национални консултации за полициските реформи во време кога постои загриженост дека полицијата ја губи довербата кај француската јавност. Објавувањето уследи...
Вести Свет

Градскиот совет во Вашингтон едногласно ги одобри полициските реформи

Слободен печат
Градскиот совет во Вашингтон едногласно ги одобри полициските реформи што ги бараа демонстрантите по убиството на Џорџ Флојд и усвоените измени ќе важат 90 дена....