Tag : полициска станица

Хроника

Повредена девојка во сообраќајка во Кавадарци

На кружен тек на булевар „Никола Минчев“ во Кавадарци возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Х.К.(24) од кавадаречкото село Веничани, излетало надвор од...
Вести Македонија

Санирана и реновирана полициската станица во Валандово

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска ја посети обновената зграда на полициската станица во Валандово која по неколкумесечни градежно-санациски работи е реновирана и прилагодена...
Хроника

Тепачка во средното струшко училиште „Нико Нестор“

Група ученици од струшкото средно училиште „Нико Нестор“ вчера околу 13 часот нападнале соученик, а потоа и Г.С., врабтена во училиштето, извести МВР.  Откако бил...
Хроника

Тројца малолетници сексуално злоставувале дете

Горан Наумовски
Мајка на малолетно дете од Скопје во полиција пријавила дека полови дејствија врз детето извршиле тројца малолетници. Според полицијата, 45-годишната скопјанка случајот го пријавила во...
Хроника

Тинејџери претепале и ограбиле момче

Горан Наумовски
Полицајци од Тетово ноќеска ги уапсиле Ј.Г.(19) и 17-годишник од Тетово. Тие претходниот ден околу 23 часот на улицата „Иво Лола Рибар“ физички го нападнале...
Вести Хроника

Кучиња скитници нападнаа дете и маж

Триесет и тригодишниот Р.А. од Велес во полиција пријавил дека вчера околу 12.30 часот на улицата „Наце Димов“ во родниот град бил каснат од куче...
Вести Скопје

Срушени бараките на поранешната полициска станица во Ѓорче: Жителите револтирани од тоа што ќе никне на ова место (ФОТО)

Бараките на поранешната полициска станица во Ѓорче Петров заминаа во историјата. Екипи на општината деновиве интензивно работеа на нивно отстранување, но граѓаните останаа неинформирани, бидејќи...
Хроника

Со лажна диплома станал инспектор и преку 16 години земал плата од МВР

Слободен печат
СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ш.(38) од с.Асамати, ресенско, поради постоење основи на сомнение дека сторил едно продолжено кривично дело „фалсификување исправа“, казниво по...
Вести Хроника

Двајца гостиварци уценувале девојка

Двајца помлади гостиварци завршија во полициска станица под сомнение дека уценувале сограѓанка. Од полицијата информираат дека вчера околу 15.30 часот се уапсени Ш.О.(21) и Е.М.(18),...
Вести Хроника

Сакал да се „прошверцува“ со лажен зелен картон

Синоќа на граничниот премин „Деве Баир“ за влез во Македонија, пристигнал турскиот државјанин Е.Б.(56), кој управувал камион „рено“. Но, при проверка на неговата зелена карта...