Tag : полицијата

Хроника

Се скарале, па се истепале двајца скопјани

Вчера во 20.15 часот во МВР е пријавено дека на улицата „Радишанска“ по претходна вербална расправија во семејната куќа бил нарушен јавниот ред и мир...
Вести Македонија

За 24 часа дури 121 граѓанин го прекршил полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 238 лица им се издадени решенија за изолација, а 108 лица потпишале изјави за самоизолација....
Магазин Магазин слајдер

Дивеел со 160 км/ч и ЈА ЛАЖЕЛ полицијата дека брза да се тестира за КОРОНАВИРУСОТ – казната која ја доби е тотален хит!

Слободен печат
Несовесните возачи ја злоупотребуваат пандемијата на коронавирусот… Во околината на Сиднеј, австралиската полиција фати еден возач (35) со „ламбурџини хуракан“, кој возел со брзина од...
Хроника

Почина затвореник од „Идризово“

Полицијата извести дека вчера околу 9 часот во К.П.У. „Идризово“ бил пронајден починат затвореник С.П. (72) од Скопје. На телото на починатиот немало траги на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатиот пејач го претепала девојката, полицијата реагирала веднаш – „Ме давеше, се гушев!“

Слободен печат
Пејачот Арон Картер, младиот брат на Ник Картер, пејачот од бендот „Бекстрит Бојс“, ја обвини девојката Мелани Мартин за насилство. Тој тврди дека девојката лажела...
Вести Скопје Слајдер

Полицијата го испразни Градскиот парк (ФОТО)

Горан Наумовски
Пет полициски патроли од 14.30 часот, кружат со ротационен сигнал и ги бркаат луѓето од Градскиот Парк. На прашање на новинар на „Слбооден печат“ кој...
Вести Македонија

Казни за двајцата несовесни полицајци

Министерството за внатрешни работи денеска извести дека во врска со двете фотографии кои вчера се појавија на социјалните мрежи на кои лица облечени во полициска...
Вести Македонија Слајдер

Полицијата чува 1.000 лица кои се во самоизолација

Горан Наумовски
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денес информираше дека поради состојбата со коронавирусот и спречување на ширење на заразата полицијата во овој момент чува 1.000...
Хроника

Полна кафеана во Гостивар, полицијата го уапсила газдата

Гостиварската полиција вчера во гостиварското село Добридол го уапсила В.Џ.(57) затоа што при контрола спроведена со Државниот пазарен инспекторат во неговата кафетерија биле затекнати 12...
Вести Свет

Продолжуваат протестите во Хонг Конг

МИА Агенција
Полицијата денеска употреби солзавец за да ги растера илјадниците демонстранти кои се собраа во градскиот парк во Хонг Конг за да повикаат на изборни реформи...