Tag : Полански

Забава Магазин

Полански доби „Цезар“ за режија, а демонстрантите солзавец

Слободен печат
Полско-францускиот режисер Роман Полански е добитник на годинашниот француски „Цезар“, пандан на холивудскиот Оскар, за режија на филмот „Обвинувам“, што наведе неколку актери да ја...
Забава Магазин

Кој е и што работи богатото момче на Лејди Гага

Слободен печат
Лејди Гага има важно случување во нејзиниот живот: во љубовна врска е! Во понеделникот попладне, 33-годишната поп-ѕвезда ја објави на Инстаграм информацијата (придружена со фотографија)...
Вести Свет

Протести на феминистички движења и повици за бојкот на новиот филм на Полански еден ден пред неговото излегување

Слободен печат
Ден пред излегувањето на најновиот филм на Роман Полански „Обвинувам” во Париз се одржаа протести од феминистичките движења, по што следуваше и повик за бојкот...
Вести Свет

Полански обвинет за силување на жена во 1975 година

Слободен печат
Французинка го обвини Роман Полански дека ја силувал во Швајцарија во 1975 година кога имала 18 години , пишува „Ле Парисиен“, неколку дена пред започнувањето...