„Погба-аут“ пред базата на Манчестер јунајтед (ФОТО)

Денеска на една од таблите пред базата за тренинг на клубот се појави огромен натпис „Погба – аут” со црвен спреј. Минатата недела играчот од средниот ред беше подложен на расистички навреди од страна на приврзаниците на екипата поради промашениот пенал против Вулверхемптон (1:1). Како и да е, цело лето се зборуваше за желбата на …

„Погба-аут“ пред базата на Манчестер јунајтед (ФОТО) Read More »