-6 C
Скопје

Tag : подземни мини

Вести Македонија

Шекеринска на презентирањето на радар за детекција на подземни мини: На тој начин ќе обезбедиме посилна одбрана

Слободен печат
Гео радар интегриран на дрон што овозможува автоматска детекција на подземни мини во реално време, беше денеска презентиран на Машинскиот факултет во Скопје. Уредот може...