17 C
Скопје

Tag : подујево

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Еден е тешко повреден а петмина се уапсени по масовна тепачка во Подуево

Илинка Иљоска
Како резултат на физичкиот напад, една од трите жртви се здобила со телесни повреди и истата била испратена во клиничкиот центар. Случајот го објави косовската...
Вести Регион

Жителите од Подујево ЗАПРЕПАСТЕНИ од овие ЖИВОТНИ кои им излегоа ноќе, но што се тие?(ФOТO)

Слободен печат
Стадо на диви свињи кои шетаа слободно низ улиците во едно косовско село, ги запрепасти тамошните жители. Станува збор за селото Пенуша кое се наоѓа...