Tag : почесен претседател

Вести Македонија

Никола Груевски нема да биде почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, партијата ќе го укине тој статус

Слободен печат
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во синоќашната емисијата „24 Отворено“, најави дека Никола Груевски повеќе нема да биде почесен претседател на опозициската партија, бидејќи се...