Tag : Пиштол

Забава Магазин

Свадба во Србија: Во исто време и ПЕЕ И ПУКА! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачка на свадба во Србија ги преплашила гостите кога извадила пиштол и запукала, пишува Курир. Таа ја пеела песната „Сакам момци кои пијат ракија“ и...
Хроника

Пријава за разбојникот кој сакаше да ограби сендвичара

Основното јавно обвинителство Скопје започна истрага против скопјанец кој во центарот на Скопје кај сендвичарата „Вили“ на 17 овој месец, им вперил пиштол и ги...
Вести Македонија

Директорот Џеват Исени со пиштол во појасот врти оро на свадба, тврди дека бил сигнален (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на бордот на директори на Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор, Џеват Исени, се пофали со скандалозна снимка, на која се...
Хроника

Го убиле, па пукале кон мајка му и брат му

Горан Наумовски
Основното јавно обвинителство поднесе oбвинителен акт против три лица. Еден од обвинетите е обвинет за убиство од член 123 став 1, додека тој и неговите...
Хроника

Пукотница во Козле

Рано утринава скопската полиција била алармирана дека има пукотници во скопската населба Козле. По извршениот увид е констатирано дека Ф.Ш.(38) и неговиот брат Р.Ш. (36),...
Вести Хроника

Истрагата откри: Ќерката ги убила родителите и сестрата

Основното јавно обвинителство од Гостивар поднесе обвинителен акт против три лица кои се обвинети дека биле вмешани во убиство на тричлено семејство во Дебар, извести...
Вести Македонија

Револтиран гостиварец со пиштол ќе одел во ДИК (ВИДЕО)

Слободен печат
При вчерашната трибина на Стево Пендаровски во Гостивар, револтиран граѓанин се закани дека со пиштол ќе се појави во Државната изборна комисија. Тој рече дека...