Tag : пијани туристи

Вести Свет

Нема веќе ефтин алкохол за туристите на Балеарските Острови

Слободен печат
Шпанските Балераски Острови забранија попустите на алкохолните пијалоци познати како „happy hours“, како и понудите кои вклучуваат неограничена консумација на алкохол. Забраните се воведуваат на...