6 C
Скопје

Tag : Петриња

Вести Регион Слободна ТВ

ФОТО | Една фотографија, илјада емоции: Куче во Хрватска сѐ уште ја чува куќата, иако земјотресот ја срамни со земја

В.Т.
Многу куќи беа срамнети со земја, многу луѓе останаа без ништо, а досега седум лица им подлегнаа на повредите од земјотресот. Има и многу повредени....
Вести Регион

Граѓаните од Петриња имаат само цистерни со вода по катастрофалниот земјотрес, системот едноставно умре

И.И.
Она што морам да го кажам е дека искрено сочувствувам со сите семејства кои ја преживеаја трагедијата. Градот Петриња преживува пекол по овој земјотрес, што...
Спорт Фудбал

Македонски фудбалски клуб испрати порака со поддршка: Хрватска, остани силна!

Слободен печат
После уште еден разорен земјотрес што го погоди централниот дел на Хрватска, бројни хрватски спортисти се појавија испраќајќи пораки со поддршка. Воедно и нудејќи им...
Вести Регион

ВИДЕО | Страотна снимка од Хрватска, луѓето преплашени – фатен моментот кога силно застресе

СП.
Силен земјотрес ја погоди Хрватска, епицентарот на земјотресот со јачина од 6,2 степени беше во близина на Петриња, но тој беше силно почувствуван низ цела...
Вести Регион

ВО ЖИВО ОД ХРВАТСКА: Разрушени градби насекаде, се бараат жртви под урнатините во Петриња

СП.
Во живо од Петриње, најпогодената област од денешните земјотреси кои го стресоа хрватското тло. ВИДЕО I Силен земјотрес во Хрватска: Многу урнати куќи во Петриња...
Вести Регион Слајдер

По разорниот земјотрес во Хрватска: Петриња и Сисак со најмногу штети, дел од Загреб без струја

Слободен печат
Петриња и Сисак претрпеа најмногу штети во разорниот земјотрес што денеска ја погоди Хрватска. Главнот град Загреб, исто така, претрпе големи штети. Улиците на Петриња...
Вести Регион

Прва пријавена жртва на земјотресот во Хрватска: Загина 12 годишно девојче во Петриња

Слободен печат
Дете загина во силниот земјотрес кој денеска ја погоди Хрватска, јави „Јутарњи лист”. Весникот наведува дека мајката, чие дете загина во Петриња по пад, најверојатно,...
Вести Регион Слајдер

Градоначалникот на Петриња: Ни треба помош, општа паника е, слушнав дека се урнала и градинка

Слободен печат
Градоначалникот на Петриња, Даринко Думбовиќ во изјава за Н1 по силниот земјотрес што попладнево ја погоди Хрватска со јачина од 6,3 степени по Рихтеровата скала...
Вести Регион

ВИДЕО: Маја од Петриња ја миеше косата за време на земјотресот, се спаси за „влакно“

Илинка Иљоска
Силните земјотреси што утрово ги погодија хрватските општини Сисак, Петриња и околината оставија големи штети. За среќа нема повредени. Една од оние кои ја избегнаа...