• Петер Марки-Зај

Противникот на Орбан: Унгарија ќе биде ослободена од корупција

Опозицискиот противник на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Петер Марки-Зај, денеска во Брисел вети дека ќе ја ослободи својата земја од корупцијата и ќе ја врати демократијата со нов устав доколку победи на парламентарните избори во април следната година, пренесува Фајненшл Тајмс. „Нема демократија во Унгарија“ „Ако успееме да го избркаме Орбан, ќе мора да ставиме …

Противникот на Орбан: Унгарија ќе биде ослободена од корупција Read More »