Tag : Петар Наумоски

Кошарка Спорт

Синот на легендарниот Петар Наумоски ќе игра за МЗТ Скопје

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром продолжува со напорите да ги има во своите редови најталентираните македонски кошаркари во моментов, поради што денеска беше потпишан две...
Кошарка Спорт

Наумоски: Антиќ да се извини за лагите инаку ќе тужам

Слободен печат
Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ), Перо Антиќ, на неформалната средба со новинарите, го обвини поранешниот претседателл на КФСМ, Петар Наумоски. Тој беше обвинет...
Кошарка Спорт

Наумоски: Ги вративме долговите, Федерацијата е стабилна

Слободен печат
Петар Наумоски, сега веќе поранешниот претседател на Македонската кошаркарска федерација , веднаш по изборот на Антиќ за негов наследник, му посака успех во работата и...
Кошарка Спорт

Перо Антиќ и официјално деветти претседател на МКФ

Слободен печат
Македонската кошарка доби нов лидер во поранешниот капитен на репрезентацијата, Перо Антиќ. Беше единствен кандидат за претседател на Федерацијата, откако Владимир Темелковски вчера ја повлече...
Кошарка Спорт

Антиќ сè уште без противкандидат, Наумоски се двоуми

Зоран Спасоски
Перо Антиќ на еден час пред почетокот на Изборното собрание на Македонската кошаркарска федерација е единствен кандидат за нов претседател. Владимир Темелковски кој сè уште е...
Кошарка Спорт

Иницијатива за Пеце да остане на чело на МКФ

Слободен печат
Само еден ден откако Перо Антиќ ја презентира програмата со која се надева дека ќе ја добие довербата на делегатите на Собранието во трката за...
Кошарка Спорт

КК Работнички: Последна опомена за МКФ

Слободен печат
Препукувањата на релација КК Работнички – Македонска кошаркарска федерација се чини дека нема да запрат се до Годишното собрание на 15 мај на кое ќе...
Кошарка Спорт

Антиќ, Темелковски и Наумоски во „клинч“ на 15 мај

Слободен печат
Македонската кошаркарска федерација на 15 мај ќе добие нов претседател откако Управниот одбор го одреди овој датум за одржување на Годишното собрание на МКФ. Главна...
Кошарка Спорт

КК Работнички: Во МКФ има молк, се крие ли нешто ???

Зоран Спасоски
Раководството на КК Работнички еден ден по седницата на Здружението на прволигашите на кое присуствуваше и претседателот на МКФ, Петар Наумоски кој во обраќањето зборуваше...
Кошарка Спорт

Наумоски: Еден човек стои зад нападите кон мене

Слободен печат
Петар Наумоски на денешниот состанок на Здружението на прволигашите им одговори на клубовите дека работи според правилата и статутот на Македонската кошаркарска федерација. Клубовите се...