• Пет жртви

Се урна станбена зграда во Кина, најмалку пет мртви лица

Најмалку пет лица загинаа, а седум се повредени при уривање на станбена зграда во централната кинеска провинција Хунан, соопшти Кинеската централна телевизија. Инцидентот се случил во селото Лујанг во округот Рученг во градскиот округ Ченжу. За време на уривањето, во објектот имало 12 жители, при што петмина загинале, а седум биле повредени и однесени на …

Се урна станбена зграда во Кина, најмалку пет мртви лица Read More »