Tag : Пет жртви

Вести Свет

ХОРОР ВО ЊУЈОРК: Пет лица избодени со нож додека прославувале Ханука

Слободен печат
Во домот на еден рабин во САД, пет лица биле избодени до смрт, додека прославувале Ханука, а полицијата во САД го пронашла напаѓачот, кој бил...
Вести Свет

ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: Пожар во детски камп, најмалку пет деца загинаа (ВИДЕО)

Слободен печат
Во пожар во детски камп во ски-центарот Холдоми во Русија, најмалку пет деца го загубиле животот, пренесуваат руските медиуми. Според информациите, загинати се три девојчиња...
Хроника

МАКЕДОНИЈА ВО ЦРНО: Пет лица загинаа во страшна сообраќајка кај Драчево

Слободен печат
Страшна сообраќајна несреќа рано утрово се случила во близина на бензинската пумпа на влезот од населбата Драчево во Скопје, во која пет лица го загубиле...