24 C
Скопје

Tag : перм

Кошарка Спорт

Тодоров: Потребни ни беа три тројки за да имаме подобар резултат

Слободен печат
Втор натпревар и втор пораз за Александар Тодоров како селектор на репрезентацијата на Македонија. Во Перм покажавме многу, многу повеќе во однос на премиерата во...
Кошарка Спорт

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат
Македонија одигра добро во првото полувреме и добар дел од третата четвртина, но не се одбранивме во последната, Русија беше подобра со 77:67 (19:20, 19:16,...
Кошарка Спорт

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат
И покрај поразот во Скопје од Естонија, селекторот Александар Тодоров верува дека далеку е крајот на квалификациите, Русите исто така имаа неуспешен старт, односно беа...
Кошарка Спорт

Ефремовски во Перм како замена за повредениот Димитријевиќ

Слободен печат
Како што и е веќе објавено Ненад Димитријевиќ нема да настапи на вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2021 година поради повреда на задната...
Кошарка Спорт

Еуробаскет 2021: Одиме во Перм да ја изненадиме Русија!

Слободен печат
Градот Перм ќе биде во улога на домаќин на првиот квалификациски натпревар за пласман на Евробаскетот 2021 година, во која селекцијата на Русија ќе го...
Кошарка Спорт

ЗА ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА: Руски кошаркарски клуб вработи „робот“! (ФОТО)

Слободен печат
Да, добро прочитавте, на стручниот штаб на рускиот кошаркарски клуб ќе му се приклучи робот од руската компанија „Промобот“, кој ќе ја има улогата на...