13 C
Скопје

Tag : перм

Кошарка Спорт

Тодоров: Имаме светла иднина, сè ќе се сведе на мечот со Естонија!

Слободен печат
Александар Тодоров не беше незадоволен од крајниот резултат на средбата со Италија. За него е најважно што овој тим покажа едно сосема поинакво лице во...
Кошарка Спорт

Квалификации ЕП: Македонските кошаркари поразени од Италија!

Слободен печат
Македонската кошаркарска сениорска репрезентација денеска во Перм во својот вкупно трет натпревар од квалификациите за Европското првенство, а прв во „балонот“ во Перм, го претрпе...
Кошарка Спорт

Италијанците го објавија составот за утрешниот меч со Македонија

Слободен печат
Мео Сакети, селекторот на Италија, нашиот утрешен противник во првиот меч од балонот“ во Перм, ги одбра 12.кошаркари кои ќе настапат во дуелот против Македонија...
Кошарка Спорт

Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Перм

Слободен печат
Утринава кошаркарската репрезентација на Македонија го имаше првиот тренинг во Перм каде ќе се игра квалификацискиот турнир за пласман на Евробаскетот . Во „Mолот“ Арената,...
Кошарка Спорт

Стојановски: Со позитивна енергија кон пласман на ЕП!

Слободен печат
Дамјан Стојановски со години наназад е еден од најстандардните во нашиот национален тим. И еден од носителите на играта во составот кој селекторот Александар Тодоров...
Кошарка Спорт

Симоновски: Жалам што не можам да им помогнам на соиграчите во Перм

Слободен печат
Се надеваше до последeн момент, беше уверен дека може, но лекарските прогнози не одеа во негова корист. На крајот, во договор со стручниот тим на...
Кошарка Спорт

Македонската репрезентација во Перм со Димитријевиќ и Ѓуроски

Слободен печат
Точно навреме, во 08.00 часот, нашата најдобра селекција го почна патот кон Перм, со една цел – Македонија да заигра на уште едно Европско првенство....
Кошарка Спорт

Крстевски: Би сакал да имаме некоја победа пред Естонија!

Слободен печат
Не беше во комбинација за претходниот циклус, не отпатува за Талин поради повредата на раката. Потоа се бореше и со коронавирусот, но сега сето тоа...
Кошарка Спорт

Тодоров го објави конечниот список за натпреварите во Перм

Слободен печат
Селекторот на македонската машка сениорска репрезентација Александар Тодоров, го определи списокот на 15 играчи кои ќе патуваат за Перм, каде во периодот од 18-22 февруари...
Кошарка Спорт

Стојановски: Можеме да дојдеме до тоа Европско првенство!

Слободен печат
Најдобрата македонска репрезентација се подготвува за останатите четири квалификациски натпревари кои ќе ги одигра во Перм (Русија) за пласман на наредното Европско првенство. Селекторот Александар...