18 C
Скопје

Tag : Пепси

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Дали ова е реално, нов магичен трик на Меси

Слободен печат
Лионел Меси сезонава брилјира во дресот на Барселона, тој е најзаслужен што екипата е во мртва трка за титулата во Ла Лига со мадридските Атлетико...
Кошарка Спорт

Каков трансфер на Леброн, го откачи долгогодишниот спонзор и потпиша за најлутиот ривал

Слободен печат
По 17 години одлична соработка, кошаркарот на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс повеќе нема да биде заштитно лице на најпознатиот газиран пијалот на светот, Кока-Кола. Џејмс...
Спорт Фудбал

Фонт има план како да го задржи Меси во Барселона

Слободен печат
Според анкетите, Фонт има најголеми шанси на претстојните избори кои е планирано да се одржат на 24. јануари, да биде нов претседател на Барселона и...
Вести Свет

Кока Кола и Пепси до 2025 година ќе го намалат шеќерот и ограничат рекламирањето

Слободен печат
Големите светски производители на безалкохолни пијалаци доброволно презедоа нови обврски за намалување на шеќерот и за ограничување на рекламирањето. Според документот наречен Кодекс на доброволни...
Вести Свет

Кока-Кола, Нестле и Пепси најголеми загадувачи со пластика

Слободен печат
Производите на десетина мултинационални компании се главниот извор на пластичен отпад што ја поплавува Земјата, според вчерашниот извештај на неколку здруженија на активисти за почиста...
Вести Свет

„Кока Кола” и „Пепси Ко” се дистанцираат од лобистите за пластична амбалажа

Слободен печат
Компаниите „Кока Кола” и „Пепси Ко” потврдија дека ја напуштаат американската Асоцијација на производители на пластика, првата веќе излезе од асоцијацијата, на втората членството и...