24.8 C
Скопје

Tag : пеп гвардиола

Спорт Фудбал

Меси и Халанд од наредното лето во ист тим, но не во Барса!?

Слободен печат
Како што информира Сем Ли, Манчестер сити ги започна преговорите со ѕвездата на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. Составот на Пеп Гвардиола игра сезона од соништата....
Спорт Фудбал

Гвардиола му го краде летното засилување на Јунајтед

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола се подготвува за летниот преоден рок во кој планира нов бомбастичен трансфер. Иако на лето ќе остане без Серхио...
Спорт Фудбал

„Граѓаните“ имаат одлична сезона, може да освојат четири титули!

Слободен печат
Составот на Пеп Гвардиола оваа натпреварувачка сезона 2020/2021 има навистина добри резултати и со сериозни амбиции да освојуват трофеи во повеќе натпреварувања. Вечерва обезбедија четвртфинале...
Спорт Фудбал

Лукаку го откачи Гвардиола, останува во Интер

Слободен печат
„Газета дело Спорт“ пишува дека Ромалку Лукаку му се заблагодарил на Пеп Гвардиола на повикот, и дека одлучил да остане во Интер кој е на...
Спорт Фудбал

Пеп Гвардиола призна кој клуб е моментно најдобар на светот!

Слободен печат
Манчестер сити е првопласиран на табелата во Премиер лигата со 12 бодови повеќе од градскиот ривал Јунајтед. Шпанскиот менаџер кој ги води „граѓаните“ призна дека...
Спорт Фудбал

Мурињо е „виновен“ што Сити ќе ја освои Премиер лигата!?

Слободен печат
Сè започна со тој пораз од Тотенхем, Жозе Мурињо го победи Гвардиола и славеше со резултат 2:0, на 21 ноември пред точно три месеци. Комплетно...
Спорт Фудбал

Гвардиола ја откри тајната на успехот на Сити: Имаме многу пари

Слободен печат
Екипата на Манчестер сити се наоѓа во одлична форма, лидер е во Премиер лигата, а по вчерашниот триумф над Борусија Менхенгладбах се наоѓа пред пласман...
Спорт Фудбал

Гвардиола мисли на иднината, си договори двајца талентирани Бразилци

Слободен печат
„Граѓаните“ во 2022 година го купија Јан Коуто, млад бразилски фудбалер кој игра на позицијата десен бек и кој пристигна од Коритиба. Сити веднаш го...
Спорт Фудбал

Гвардиола со 200 милиони евра, приоритет му е напаѓач од Серија А!

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити доби 200 милиони евра за ангажирање нови играчи во редовите на премиерлигашкиот клуб. Се очекува наредното лето Сити да вложи огромни...
Спорт Фудбал

Гвардиола исфрлен од Ватс ап група, премногу меша политика во фудбалот

Слободен печат
Пеп ваквиот став го искажа уште кога беше фудбалер и иако со репрезентацијата на Шпанија го освои златниот медал на Олимписките игри во Барселона 1992...