24 C
Скопје

Tag : пеп гвардиола

Спорт Фудбал

Гвардиола има 100 милиони причини да остане во Сити

Слободен печат
Манчестер сити сезонава успеа да го направи тоа што со децении на ниту една англиска екипа не и успеало, да триумфира во сите три натпреварувања,...
Спорт Фудбал

Сари е наследникот на Алегри во Јувентус

Слободен печат
Тренерот на Челси, Маурицио Сари, по само една година во Англија, ќе се врати во татковината и ќе седне на клупата на Јувентус, пишува „Тутоспорт“....
Спорт Фудбал

Пеп и Јувентус водат тајни преговори

Слободен печат
Италијанскиот новинар, Лука Момблано, кој речиси секогаш прв ги дознава и објавува вестите за трансферите во Серија А, објави нова „бомба“. Челниците на Јувентус, започнале...
Спорт Фудбал

Гвардиола: Сè уште не сме шампиони

Слободен печат
Манчестер сити го победи градскиот ривал со 2:0 и на три кола до крајот на сезоната се врати на првото место на табелата. „Граѓаните“ по...
Спорт Фудбал

Гвардиола: Веднаш знаев дека Фоден е посебен

Слободен печат
Фил Фоден со голот во петтата минута му донесе победа на Манчестер сити во дуелот со Тотенхем, што претставува одмазда за елиминацијата од ЛШ. –...
Спорт Фудбал

Гвардиола ќе прави чистка во Сити

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола по шокантната елиминација во четвртфиналето на Лигата на шампионите од Тотенхем на лето подготвува големи промени во тимот и...
Спорт Фудбал

Гвардиола „списка“ 800 милиони евра и пак не може до титулата во ЛШ

Слободен печат
Манчестер сити вчера доживеа болна елиминација од Тотенхем во четвртфиналето на Лигата на шампионите по што на удар се најде тренерот на „граѓаните“ Гвардиола. Новиот...
Спорт Фудбал

Англичаните ги исмеваат „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Шокантната елиминација на Пеп Гвардиола и неговиот Манчестер сити од Тотенхем во четвртфиналето на Лигата на шампионите ја искажа сета креативност на навивачите ширум Англија....
Спорт Фудбал

Гвардиола: Фудбалот понекогаш е суров

Зоран Спасоски
Екипата на Манчестер сити не успеа да се пласира во полуфиналето на ЛШ поради ВАР технологијата. Во победата од 4:3 над Тотенхем, прво во 73....
Спорт Фудбал

Ако не ги победиме неделава, ги губиме двете титули

Слободен печат
Манчестер сити утревечер против Тотенхем го игра реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на шампионите, а во сабота го очекува нова пресметка со лондонскиот тим,...