23.8 C
Скопје

Tag : пациенти

Македонија Слајдер

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 436 пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 436 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија Слајдер

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани девет пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 9 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 324 лица сомнителни и потврдени...
Вести Македонија

Хоспитализирани 1.102 пациенти поради ковид-19

Слободен печат
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.102...
Вести Македонија Слајдер

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 59 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 59 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 473 лица сомнителни и потврдени...
Вести Македонија

722 пациенти во ковид центрите за едно деноноќие

Слободен печат
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО I Масакр во германска психијатрија: Работничка уби четворица пациенти, еден е во тешка состојба

Слободен печат
Четири лица беа пронајдени мртви во болница во германскиот град Потсдам доцна синоќа, а една жена е приведена, соопшти полицијата. Портпаролот на државната полиција во...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО I „Како да не сме во главниот град, луѓето умираат како животни“: Овде короната немилосрдно коси се

Слободен печат
Луѓето кои работат во болници во Делхи се растргнати на сто страни. Многумина се борат за животот на заразените, а во исто време мораат да...
Вести Македонија Слајдер

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 920 пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 920 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 34 пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 34 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 587 лица сомнителни и потврдени...
Вести Македонија Слајдер

На инфективните оддели во земјава вкупно 1528 пациенти се лекуваат од ковид-19

Слободен печат
 Вкупно 1528 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови. Има околу 550 празни...