патот Градско – Прилеп Archives - Слободен печат

Tag : патот Градско – Прилеп

Некатегоризирано

Нормализиран сообраќајот на патот Градско – Прилеп

Сообраќајот на патот Градско – Прилеп на потегот од Росоман до бензинска пумпа „Сирково”, е нормализиран, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Патот беше затворен...
Хроника

Затворен за сообраќај патот Градско – Прилеп

Поради истурена сточна храна од 12:05 часот денеска е затворен за сообраќај патот Градско – Прилеп на потегот од Росоман до бензинска пумпа „Сирково”, соопшти...