10 C
Скопје

Tag : Паскал Донахју

Вести Свет

Ирецот Паскал Донахју избран за нов претседател на Еврогрупата

Слободен печат
Земјите членки на еврозоната, по два круга гласање, го избраа ирскиот кандидат  Паскал Донахју да го замени Португалецот Марио Сентено, на местото претседател на Еврогрупата....