Tag : партизан

Спорт Фудбал

ЛЕ: Јунајтед слави во Белград, „украден“ триумфот на Рома! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од групата „Л“ екипата на Манчестер јунајтед триумфираше минимално на теренот во Белград против Партизан со 0:1. Стрелец на единствениот погодок за три...
Еспресо Спорт Фудбал Шоу биз

БРУТАЛНО СЕКСИ: Најатрактивните навивачки на Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат
Вечерва од 18.55 часот на стадионот во Хумска се очекуваат да присуствуваат околу 1.500 навивачи на Манчестер јунајтед за натпреварот од Лига против Партизан. После...
Спорт Фудбал

Јунајтед во Белград без Де Геа, Погба и Матиќ (ФОТО)

Слободен печат
Во третото коло во Белград се подготвува спектакл каде што Партизан го пречекува Манчестер јунајтед (18.55 часот), дерби во рамките од групата „Л“ каде што...
Спорт Фудбал

ГЕСТ ЗА ПОЧИТ: Играше за Партизан, но им набави карти на „Делии“!

Слободен печат
Репрезентативецот на Србија и првотимец на Фулам, Александар Митровиќ ќе биде домаќин на своите пријатели, навивачите на Црвена Звезда, кои доаѓаат кај него во Лондон,...
Спорт Фудбал

Солскјер во проблеми пред дербито со Ливерпул

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер потврди дека Давид де Геа и Пол Погба ќе го пропуштат претстојното дерби во Премиер лигата против Ливерпул...
Спорт Фудбал

Здодевно реми на АЗ и Јунајтед, Партизан со цел плен во Астана

Слободен печат
АЗ Алкмар и Манчестер јунајтед одиграа здодевно реми без голови во второто коло од Лигата на Европа. Холанѓаните беа подобар тим во првото полувреме но...
Спорт Фудбал

Вечните ривали не мируваат, Терзиќ им се закани за „црно-белите“: Ќе ви ја е*ам мајката

Слободен печат
Двата најголеми најпознати српски клуба, Црвена звезда и Партизан, наместо да се подготвуваат за претстојните натпревари во Лигата на шампионите односно Лигата на Европа, започнаа...
Спорт Фудбал

Белградското вечно дерби за „црно-белите“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Партизан со 2:0 ја победи Црвена Звезда во 161-то  белградско вечно дерби кое се играше во рамките на 9. коло во српската Суперлига....
Спорт Фудбал

Прекрасна глетка на стадионот на Партизан: 22.000 дечиња на трибините (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Партизан вечерва ја има најубавата поддршка од трибините на стартот во Лигата на Европа против АЗ Алкмар. УЕФА го казни српскиот клуб, еден...
Спорт Фудбал

Од Ливерпул во Партизан: Црно-белите го вратија „своето дете“! (ФОТО)

Слободен печат
Марковиќ со Партизан потпиша договор на три години, а 25-годишниот крилен фудбалер се врати во Хумска после шест години интернационално искуство. Беше дел од Белфика,...