• парични награди

УЕФА ги зголеми паричните награди во ЛШ, Лига Европа и Конференциската лига

Францускиот весник „Л`Екип“ објави дека во европските натпреварувања во новата сезона клубовите ќе имаат можност да добијат повеќе пари во однос на минатите години. Лигата на шампионите, Лига Европа и новата Европска конференциска лига ќе бидат вистинска шанса за клубовите да заработат повеќе. УЕФА ги зголеми паричните награди за победа или реми во натпреварувањата, но …

УЕФА ги зголеми паричните награди во ЛШ, Лига Европа и Конференциската лига Read More »