Сакате да пробате нешто ново, а познато? За вас денес рецепт за „Лемингтон“ колач

Сите сме пробале класичен пандишпан колач. Дали направен со афионово семе, дали трилече, дали со чоколаден прелив, било каква верзија на овој колач ни е познат на вкус, затоа што е едноставен за правење и ни го инспирира непцето. За денес ќе ви препорачаме нешто од австралиско тло. Колачот „Лемингтон“ е спој на четири вкусни …

Сакате да пробате нешто ново, а познато? За вас денес рецепт за „Лемингтон“ колач Read More »