Tag : паметен

Жена Магазин

Паметен шопинг: На кои работи треба да размислуваме кога купуваме на попуст

Слободен печат
Кој може да им одолее на попустите? Излозите на продавниците велат „повелете“, па зошто да не ја прифатиме поканата. Сепак, на кои работи треба најмногу...
Магазин Технологија

Никогаш видено решение: Samsung Galaxy S11 ќе има целосно иновативен лизгачки екран (ФОТО)

Слободен печат
Samsung на годишно ниво поднесува барања за голем број патенти, кои мораат или не мораат да се најдат во идните уреди или технологии на оваа...
Магазин Технологија

Huawei во земјава лансира нови паметни часовници од Watch GT серијата

Слободен печат
Huawei Watch GT серијата на паметни часовници прв пат се појави на пазарот во октомври минатата година со линиите „Classic Edition“ и „Sports Edition“ и...