Tag : озонотерапија

Вести Македонија

Од денес почнува лекувањето на заболените од Ковид-19 со крвна плазма и озонотерапија

Слободен печат
Заболените од Ковид-19 од денеска ќе се лекуваат со крвна плазма, како и со примена на озонотерапија во болницата „8 Септември”. За денеска е закажана...
Вести Македонија Слајдер

Од утре започнува лекување на заболените од коронавирус со крвна плазма и озонотерапија

Слободен печат
Лекувањето со крвна плазма на заболени со Ковид-19 кај нас ќе започне од утре. Во градската болница „8 Септември” ќе започне лекување на овие болни...