15.8 C
Скопје

Tag : оукленд

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Трагедија во Флорида: Се сруши покривот на училиште, најмалку 12 повредени од кои 7 се деца

Илинка Иљоска
Најмалку 12 лица, меѓу кои седум деца, се повредени денес кога делумно се сруши покривот на училиште во паркот Оукленд на Флорида, објавија светските медиуми....
Вести Свет

Нов Зеланд: Оукланд губи 22 милиони долари дневно поради карантинот

Слободен печат
Градоначалникот на Оукланд, Фил Гоф денеска ги повика жителите да се вакцинираат, откако најголемиот град на Нов Зеланд за време на викендот влезе во четвртата...
Вести Свет

Епидемија на британскиот сој во Окленд во Нов Зеланд

Слободен печат
Во Окленд во Нов Зеланд од денес почнува кус тридневен карантин, по одлука на премиерката Џасинда Ардерн, откако генетското тестирање на заразените покажа дека во...
Останатo Спорт

Титула после три години, Вилијамс ги донираше парите за помош на Австралија

Слободен печат
Американската тенисерка ја совлада сонародничката Џесика Пегула во финалето на турнирот во Оукленд и на тој начин дојде до првата ВТА титула после три години....