• оукленд

ВИДЕО: Трагедија во Флорида: Се сруши покривот на училиште, најмалку 12 повредени од кои 7 се деца

Најмалку 12 лица, меѓу кои седум деца, се повредени денес кога делумно се сруши покривот на училиште во паркот Оукленд на Флорида, објавија светските медиуми. Повеќе од 200 студенти и ученици беа евакуирани по инцидентот, пренесува Си-Би-Ес. Петмина од повредените биле пренесени во болницата. Покривот се сруши околу 10 часот по локално време. Властите за …

ВИДЕО: Трагедија во Флорида: Се сруши покривот на училиште, најмалку 12 повредени од кои 7 се деца Read More »