Tag : отстранета бомба

Хроника

Пронајдена и отстранета школска бомба во центарот на Прилеп за време на „Пивофест“

МИА Агенција
Во угостителскиот објект, кафе-барот „Кафе ин” во строгиот центар на Прилеп ноќеска во 23,10 часот е пронајдена школска бомба што, според полицијата, немала експлозивно полнење....