отказ Archives - Page 2 of 3 - Слободен печат

Tag : отказ

Спорт Фудбал

Официјално: Покетино го напушти Тотенхем!

Слободен печат
Маурисио Покетино не е повеќе менаџер на Тотенхем, објави денеска лондонскиот клуб. Како што соопштуваат од премиерлигашот, донесена е тешка одлука после пет години да...
Спорт Фудбал

Тренер доби отказ поради победа од 27:0!

Слободен печат
Тренер доби отказ, бидејќи неговите фудбалери триумфирале на натпреварот со 27:0. Екипата на Инвиктазуро го совлада составот на Марина калчо со еден неверојатен резултат, а...
Вести Македонија

Закани за отказ во НОБ ако се хранат мачки

Слободен печат
Директорот на Националната опера и балет (НОБ), Васо Ристов, преку соопштение на вработените и хонорарците им истакнал заканувачка порака. Тој забранил да ги хранат мачките...
Вести Планета

Советникот на Трамп за Русија и Европа поднесе оставка

Слободен печат
Советникот за Русија и Европа на американскиот претседател, Тим Морисон, поднесе оставка во пресрет на сведочењето пред американскиот Конгрес во рамки на процедурата за импичмент...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Снимила како ресторанот ја „подготвува“ храната па ДОБИЛА ОТКАЗ: Вака се готви во СЕКОЈ ФАСТ-ФУД (ВИДЕО)

Слободен печат
Една вработена во американскиот ресторан „Panera Bread” на интернет објави видео во кое прикажува како кај нив се подготвуваат макарони со сирење. Откако снимката стана...
Спорт Фудбал

Навивачите очекуваат отказ, но Покетино не се предава!

Слободен печат
Тотенхем после дебаклот во Лигата на шампионите дома од Баерн Минхен (2:7), денеска доживеа уште еден срамен пораз на гостувањето во рамките од Премиер лигата...
Вести Македонија

„Порно“ наставничка од Куманово отстранета од скопско основно училиште

Слободен печат
Во основното учичиште „Лазо Ангеловски“ од скопската населба Аеродром „порно“ учителка која била избркана од училиште во Куманово поради експлицитни фотографии на Фејсбук, веќе една...
Спорт Фудбал

Ќатип Османи не е повеќе тренер на Шкендија

Слободен печат
Неодамна газдата Дестани најави итни промени поради лошите резултати кои никако да прекинат, во последното лигашко коло во саботата, тетовските „црвено-црни“ загубија и од новиот...
Вести Планета

Полицаецот кој задави Афроамериканец доби отказ од работа

Слободен печат
Њујоршкиот полицаец Даниел Панталео е отпуштен од работа, пет години откако го задави невооружениот афроамериканец Ерик Гарнер, што потоа предизвика протести поради полициската бруталност. Полицискиот...
Спорт Фудбал

Рами доби отказ од Марсеј, наместо на тренинг се бори во кал (ВИДЕО)

Слободен печат
Контроверзниот француски фудбалер, Адил Рами, има кошмарна година која резултира со отказ. Рами на почетокот од годинава остана без вереницата Памела Андерсон, а сега доби...