-7 C
Скопје

Tag : осум новозаболени

Вести Македонија

Уште осум новозаболени од Ковид-19 во Делчево

Слободен печат
Зголемениот број пациенти со симтоми на Ковид-19 за време на празничниот викенд, денеска резултираше со осум нови случаи во Делчево. Надлежните од Здравствениот дом информираат...