• остоја мијаиловиќ

Мијаиловиќ потврди: Партизан официјално во Евролигата

Претседателот на српскиот кошаркарски клуб Партизан, Остоја Мијаиловиќ денеска на својот Инстаграм профил потврди дека „црно-белите“ и официјално потпишале договор со Евролигата во која ќе играат следната сезона. – Денеска е потпишан официјален договор со кој КК Партизан станува учесник во Евролигата за сезоната 2022/23. На овој начин уште еднаш би сакал да им честитам …

Мијаиловиќ потврди: Партизан официјално во Евролигата Read More »