Tag : осомничено

Хроника

Едно лице обвинето за обид за разбојништво во Скопје

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Разбојништво од член 237 став 1 во врска со член 19...