18 C
Скопје

Tag : оперативец

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Искусен офицер на ЦИА загинал во Сомалија

Слободен печат
Искусен офицер на Централната разузнавачка агенција загинал пред неколку дена во Сомалија, јави синоќа „Фокс њуз”.  Според телевизијата, убиството на офицерот може да ја забави...