Tag : олег смоленков

Вести Свет

Куќата на „американскиот шпион“ под лупа – ЕВЕ што откриваат соседите (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Репортер на РИА новости го опишал градот Стафорд во САД, во кој живее фамилијата на Олег Смоленков, за кој се тврди дека е американски шпион....
Вести Свет

НОВ ПРЕСВРТ: Американскиот шпион ПОСЛЕДЕН ПАТ бил виден на Балканот

Слободен печат
Драмата за американскиот шпион во Русија се разбрани во јавноста, кога медиумите објавија дека станува збор за Олег Смоленков, член на администрацијата на Владимир Путин,...