20 C
Скопје

Tag : Олаф Шулц

Вести Свет

Германскиот министер за финансии Шолц: Водиме добра политика и може да си дозволиме пандемиски мерки

Слободен печат
Министерот за финансии на Германија, Олаф Шoлц посочи дека Германија може да си дозволи мерки за борба против пандемијата на коронавирусот. – Можеме да издржиме...