Полицијата му ја одзеде возачката дозвола на Доналд Туск

Полската полиција денес привремено му ја одзеде возачката дозвола на поранешниот висок функционер на Европската унија, Доналд Туск и го казни поради пречекорување на бризината на возење, објавува Асошиејтед прес. Туск, кој сега е лидер на главната полска опозициска партија Граѓанска платформа, на Твитер објави дека казната е соодветна и дека ја прифаќа без расправија. …

Полицијата му ја одзеде возачката дозвола на Доналд Туск Read More »