17 C
Скопје

Tag : Одводен канал

Вести Македонија

ЈПКД „Комуналец”: Крак од одводен канал во Струмица е претворен во депонија и узурпиран е од граѓани

Слободен печат
Крак од одводен канал во горниот дел на градот е претворен во депонија и узурпиран e од несовесни граѓани, соопштија денес од струмичкото комунално претпријатие....