Tag : обраќање

Вести Македонија

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

Слободен печат
Дозволете ми од името на претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, почитуваниот Талат Џафери, кој поради здравствени причини не е во можност да се...
Вести Македонија Слајдер

Пендаровски: Сребреница е сеќавање на опасниот вирус на нетрпеливоста кон различните (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред 25 години се случи геноцидот во Сребреница кога повеќе од 8.000 луѓе, претежно мажи и деца беа систематски убиени, само поради тоа што беа...
Вести Регион

Вучиќ, по вторпат во 24 часа, ќе се обрати до српската јавност

Слободен печат
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ќе се обрати до јавноста денеска во 15 часот, што е негово второ обраќање во изминатите 24 часа. По неговото...
Вести Свет

Макрон во обраќањето прогласи прва победа против коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат
Францискиот претседател Емануел Макрон во своето денешно обраќање на нацијата рече дека треба да се гради Европа независно од Кина и САД, прогласувајќи и „прва...
Вести Свет

Макрон вечерва ќе се обрати на нацијата поради ситуацијата со Ковид-19

Слободен печат
Францускиот претседател Емануел Макрон вечерва, по подолг период, ќе и се обрати на јавноста, а во својот говор најмногу ќе се фокусира на пандемијата на...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Обраќање на претседателот Стево Пендаровски

Слободен печат
Претседателот на Северна Македонија има обраќање пред „Вила Водно”, во кое ќе извести за неговите ставови во врска со вонредната состојба, пандемијата и изборите....
Вести Македонија

Пендаровски ќе се обрати напладне: Ковид-19, вонредна состојба и парламентарни избори

Слободен печат
Ќе биде ли појасно како ќе продолжи функционирањето на земјата во идните месеци по денешното обраќање на претседателот на државата Стево Пендаровски најавено за напладне?...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Оваа година целиот свет поинаку го чествува Велигден, исто ќе биде и кај нас (ВИДЕО)

Слободен печат
Во пресрет на Велигденските празници, премиерот Оливер Спасовски, во видео-обраќање до јавноста, апелира сите да покажат одговорност, смиреност, да ги обезбедат неопходните намирници и потреби...
Вести Свет

Апсолутен рекорд: Обраќањето на Макрон го гледаа 36,7 милиони Французи

Слободен печат
Телевизиското обраќање на Емануел Макрон,  постигна апсолутен рекорд на гледаност, откако го гледа 36,7 милиони Французи, односно 94,4 отсто од сите гледачи, јави дописникот на...
Вести Свет

Британската кралица во недела ќе има ретко обраќање до јавноста

Слободен печат
Британската кралица Елизабета во недела во 21 часот ќе се обрати во живо од Бакингамската палата поради пандемиајта од коронавирус во земјата. Бројот на смртни...