-2.4 C
Скопје

Tag : Новата варијатна на коронавирусот

Вести Свет Слајдер

АПА: Мутираниот коронавирус можно е да е присутен во виенската канализација

И.И.
Новата варијатна на коронавирусот, првпат детектирана во Велика Британија, можно е да е присутна во канализацијата на Виена, соопшти австриската новинска агенција АПА. Агенцијата посочува...