Прв состанок на новата израелска Влада

Новата израелска влада, предводена од премиерот Нафтали Бенет, го одржа првиот состанок синоќа откако беше избрана од парламент порано истиот ден. Бенет го водеше состанокот, кој беше отворен за новинари. – Ние сме на почеток на нови денови, рече тој, нарекувајќи го „чудо” составот на новата влада. Бенет вети дека владата ќе работи на намалување …

Прв состанок на новата израелска Влада Read More »