• Никола Пашинијан

Една година од мировниот договор: Путин на средба со лидерите на Ерменија и Азербејџан

Рускиот претседател Владимир Путин денеска беше домаќин на лидерите на регионалните ривали на Ерменија и Азербејџан по повод првата годишнина од мировниот договор постигнат со посредство на Русија, со кој завршија борбите во сепаратистичкиот регион Нагорно Карабах, пренесува Ројтерс. Во Сочи, Путин најпрво се сретна со азербејџанскиот претседател Илхам Алиев, а потоа заедно со Алиев …

Една година од мировниот договор: Путин на средба со лидерите на Ерменија и Азербејџан Read More »