ВИДЕО: Јокиќ со „трипл-дабл“ во победата на Денвер, Далас обезбеди плеј-оф

Кошаркарите на Денвер доцна синоќа на гостински терен ја совладаа екипата на Детроит со 104:91, а Никола Јокиќ, кандидатот за наградата МВП оваа сезона, запиша нов „трипл-дабл“ учинок во НБА лигата. Српскиот центар за 26 минути на паркетот постигна 20 поени, 15 скока и 11 асистенции, а ист број поени постигна и Маркус Хауард. За …

ВИДЕО: Јокиќ со „трипл-дабл“ во победата на Денвер, Далас обезбеди плеј-оф Read More »