Tag : никола билик

Ракомет Спорт

Билик пред скопскиот „пекол“: Ќе играме во една неверојатна сала!

Слободен печат
Екипата на Кил имаше добра увертира пред гостувањето во Скопје и дуелот со европскиот шампион. „Зебрите“ одиграа дуел во Бундеслигата во кој убедливо го совладаа...