20.8 C
Скопје

Tag : Никол Пашинијан

Вести Ви Препорачуваме Свет Слајдер

Доби само еден глас: Пашинијан не беше избран за премиер на Ерменија, немаше парламентарна поддршка

Слободен печат
Вршителот на должноста премиер на Ерменија, Никол Пашинијан не беше избран за премиер затоа што не ја доби поддршката од Парламентот. Ерменските пратеници гласаа против...
Вести Свет Слајдер

Ерменската опозиција го блокира влезот во парламентот во Ереван

Слободен печат
Неколку стотици опозициски активисти се собраа синоќа пред ерменскиот Парламент, во центарот на Ереван, јави Тасс. Околните улици и официјалниот влез беа опколени од полиција,...
Вести Свет

Саркисјан: Барам начин за мирно решавање на ситуацијата

Слободен печат
Ерменскиот претседател Армен Саркисјан денеска вети дека ќе преземе мерки за намалување на тензиите во земјата и рече дека бара начини за мирно решавање на...