• незгодата

Повреден пешак во Скопје

Вчера во 10.30 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Методија Шаторов Шарло” и улицата „Милан Зечар” патничко возило „фиат“управувано од М.Ш. (36) од Скопје, удрило во пешак С.З.(79) од Скопје. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки повреди, по што бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза”. Извршен бил увид на местото на …

Повреден пешак во Скопје Read More »