Пријава за тројца несудени ограбувачи на казино

Денеска полицијата од Радовиш до Основното јавно обвинителство во Струмица поднесе кривична пријава против К.К. (27) од Радовиш поради постоење основи на сомнение дека сторил кривични дела „разбојништво” и „спречување на докажување” и против М.Т.(22) и О.А.(21), двајцата од село Покрајчево, радовишко, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „разбојништво”. На 9.5.2022 во …

Пријава за тројца несудени ограбувачи на казино Read More »