18.8 C
Скопје

Tag : непостојани

Вести Свет

Бразил, ОАЕ, Албанија, Гана и Габон избрани за непостојани членки на СБ на ОН

Слободен печат
Обединетите нации денеска избраа пет земји за непостојаните места во Советот за безбедност – Бразил, Обединетите Арапски Емирати, Албанија, Гана и Габон, кои поминаа без...